عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


پذیرش صنایع کوچک در بورس تسهیل شد/حذف واسطه‌ها در صنعت
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1395/9/2

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترک با شرکت بورس کالای ایران و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، گفت: این تفاهم نامه با هدف حذف واسطه‌ها منعقد شده است

علی یزدانی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، شرکت بورس کالای ایران و همچنین صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، گفت: امیدواریم با انعقاد این تفاهمنامه سطح تعامل سه مجموعه افزایش یابد و تحرکی جدید در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ایجاد شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به عدم آشنایی کافی بنگاه‌های کوچک و متوسط با ساز و کارهای بازار سرمایه و تامین منابع مالی از طریق این بازار، افزود: یکی از اهدافی که در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته تمرکز بیشتر بر آشنایی بنگاه‌های کوچک و متوسط با بازار سرمایه و شفاف سازی در این راستا است.

وی با بیان اینکه ارتقای سطح آگاهی بنگاه‌های کوچک و متوسط در خصوص تامین منابع مالی از طریق بازار سرمایه به ویژه بورس کالا به خروج این واحدها از وضعیت فعلی کمک زیادی خواهد کرد، اظهار داشت: حذف واسطه‌ها و حاکمیت عدالت اقتصادی در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در جهت حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط از اهداف دیگر این تفاهم نامه است.

یزدانی با اعلام اینکه حضور این بنگاه‌ها در بازار بورس به فروش محصولات صنایع کوچک و متوسط بدون واسطه کمک خواهد کرد، گفت: ایجاد تحرک و رونق در این صنایع از مزایای دیگر بازار سرمایه است و تامین مواد اولیه از طریق بورس منجر به به حذف واسطه‌ها و دلال‌ها شده و در کاهش قیمت تمام شده تولید نقش بسزایی خواهد داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بهره‌گیری از پتانسیل انبارهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از طریق بورس کالای ایران نیز تاکید کرد: واحدهای صنعتی برای دوام و پایداری در چرخه تولید لازم است در  این بازارها ورود پیدا کرده و خود را با سازوکار مورد نیاز بازار سرمایه تطبیق دهند.

گفتنی است این تفاهم‌نامه با هدف تسهیل پذیرش، عرضه و معاملات محصولات تولیدی صنایع کوچک و متوسط کشور، استفاده از ابزارهای تامین مالی و مدیریت ریسک صنایع کوچک و متوسط کشور و بهره‌گیری از پتانسیل انبارهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از طریق بورس کالای ایران به امضا رسید.


منبع خبر: مهر
تعداد مطالعه 267 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
ارتقا فضای کسب و کار با مطالعه الگوی توسعه کشورهای توسعه یافته
حمایت کمترین کار دولت در قبال صنعتگران است
بهره كلان وام‌ها را جبران نمي‌كند
کسب درآمد از فروش برق خورشیدی با شرکت دادمان یزد
دستور احیای دوایر ارزش کالا در گمرک
بازدید ریاست هیئت مدیره خانه صنعت ، معدن و تجارت از شرکت سعادت نساجان یزد
رييس خانه صنعت،معدن و تجارت ايران: عدم ثبات وضعيت اقتصادي كشور مانع جدي سرمايه گذاري خارجي است
رئیس اتاق بازرگانی تهران: دولت بدهی بنگاه‌ها را ندهد تعطیل می‌شوند
بیانیه پایانی پانزدهمین جشنواره تولید ملی ـ افتخار ملی
نقدینگی، چالش تولید در سال ۹۴/جزئیات تزریق مالی به صنعت در سال ۹۳
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <