عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


تخفیف و طولانی شدن بازپرداخت تسهیلات برای صنعتگران
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1393/2/6

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ارائه تخفیف 10 درصدی در واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی و طولانی شدن دوره بازپرداخت اقساط صنعتگران در کشور خبر داد.

 

سید محمدعلی ابریشمی در حاشیه سفر به اردبیل اظهار کرد: با دستور ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت از دوشنبه هفته جاري تخفیف‌ها و مشوق‌های حمایتی از صنعتگران، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان واقع در شهرک‌های صنعتی را اعلام می‌کنیم که در مناطق محروم و استان‌های کمتر توسعه یافته درصد تخفیف تا 10 درصد و در استان‌های در حال توسعه و توسعه‌‌یافته به غیر از تهران و اصفهان رقم آن پنج درصد است.
وی تصریح کرد: ‌این تخفیف‌ها از محل صرفه‌جویی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اعمال می‌شود و سعی و تلاشمان بر این است تا صنعتگران با خیال راحت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی حضور پیدا کرده و بتوانند انجام وظیفه کنند.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با نظر مساعد وزیر صنعت، معدن و تجارت در کنار تخفیف قرار است، دوره بازپرداخت اقساط بانکی طولانی‌تر شود تا سرمایه‌گذاران بتوانند زمان لازم را برای بازپرداخت بدهی خود داشته باشند.
 ابریشمی افزود: ما اعلام آمادگی می‌کنیم تا در صورت علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران خارجی فضای مشارکت آنها را در بخش‌های صنعتی و تولیدی فراهم آوریم. وی بیان کرد:‌ سعی بر این است تا زیرساخت‌های لازم مهیا شده و با اولویت جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در بهترین شرایط با واگذاری سهل و راحت زمین، تامین زیرساخت‌ها و پرداخت تسهیلات انجام شود.
ابریشمی با بیان اینکه هم اکنون در سطح کشور 712 شهرک و نواحی صنعتی آماده بهره‌برداری است، یادآور شد: در همه این شهرک‌ها و نواحی صنعتی واحدها مورد حمایت جدی قرار می‌گیرند تا رونق اقتصادی در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اتفاق بیفتد.
وی تعطیلی و رکود 5 هزار و 400 واحد صنعتی و تولیدی را در سطح کشور یادآور شد و ادامه داد: به دلیل آنکه اکثر این واحدها با مشکل نقدینگی روبه‌رو هستند، امید است با تامین منابع آنها بخش عظیمی از مشکلات و نارسایی‌ها برطرف شود تا با همکاری بانک‌ها بتوانیم، منابع مورد نیاز را برای این واحدها تامین و راه‌اندازی کنیم. رئیس سازمان صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ‌با کمک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی منابعی که دولت در اختیار ما قرار می‌دهد و در کنار آن با کمک صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک که انتظار می‌رود امسال این صندوق فعالیت بیشتر و گسترده‌تری را داشته باشد، بتوان در ارائه خدمات گسترده شایسته و موفق عمل کرد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
تعداد مطالعه 898 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
صدور ضمانت‌نامه برای واحدهای صنعتی با ۵۰ درصد کارمزد کمتر
ساخت بزرگ‌ترین مجتمع کارگاهی محصولات کنجدی در استان یزد
توقف یک ماهه تولید برخی کارخانه‌های نساجی به دلیل رکود بازار
سومین نشست هم اندیشی توسعه ارتباط و همکاری صنعت و دانشگاه
در استان یزد مشکلات زیست‌محیطی ناشی از صنایع وجود دارد
اعلام آمادگی روسیه برای همکاری با بخش های اقتصادی ایران
رئیس اتاق بازرگانی تهران: دولت بدهی بنگاه‌ها را ندهد تعطیل می‌شوند
دولت 4 سال مالیات صنایع را نادیده بگیرد/ دولت آوار رکود خود را با افزایش مالیات بر سر بخش خصوصی ریخت
توجه به خرد جمعی مهم ترین رکن برنامه ریزی های خانه ایران است
تامین سرمایه تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <