عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


وابستگی 30 درصد جمعیت استان یزد به صنعت کاشی و سرامیک
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/11

نایب رئیس انجمن کاشی و سرامیک کشور در دیدار با استاندار یزد با انتقاد از اینکه دولت از صادرات کاشی و سرامیک پشتیبانی و حمایت قابل قبولی نمی‌کند، گفت: حدود 30 درصد جمعیت استان یزد به ‌نوعی به صنعت کاشی و سرامیک و صنایع مرتبط با آن‌ وابسته هستند.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت یزد؛ نصرالله شریف فرد، در تشریح مشکلات و معضلات این صنعت بیان کرد: شرایط رکود موجب شد تا نیمی از ظرفیت تولید کارخانه‌های استان کاهش یابد با این حال با وجود تعطیلی 22 واحد کاشی در کشور با تلاش و تدبیر صنعتگران استان ، کارخانه کاشی و سرامیکی در استان یزد تعطیل نشد.

وی افزود: برگشت پول فروش محصولات کاشی و سرامیک بلند مدت است و بعضا بیش از یک سال طول می‌ کشد اما پرداخت هزینه‌ هایی مثل گاز و برق در دوره‌های کوتاه ‌مدت 15 روزه و 2ماهه باید پرداخت شود که در این خصوص به تولیدکنندگان بدهکار برای تقسیط بدهی بویژه در چندماه پایانی سال کمک شود.

رئیس انجمن کاشی و سرامیک استان یزد در ادامه با بیان اینکه دولت آنطور که باید و شاید از صادرات این حوزه حمایت نمی‌کند، تصریح کرد: گشایش اعتباری برای دریافت پول صادرات در کشوری همچون پاکستان اتفاق نیفتاده است و یا تنها یک وابسته بازرگانی در این کشور داریم.

شریف فرد، ادامه داد: عوارض گمرکی که در عراق از صادرکنندگان ایرانی دریافت می‌شوند، بیشتر از سایر کشورهاست و این موضوع توان صادرات را از تولیدکنندگان کاشی و سرامیک سلب می کند.

نایب رئیس انجمن کاشی و سرامیک کشور هزینه بالای حمل‌ و نقل و نبود امکانات لازم در برخی گمرکات کشور، لزوم تقسیط بدهی مالیاتی کارخانه ها. مشکلات تامین اجتماعی و هزینه های بیمه و بالا بودن هزینه ها و مشکلات متعدد ترخیص کالا را از دیگر معضلات این صنعت اعلام کرد.

وی در ادامه بابیان اینکه علاوه بر اینکه بخش قابل ‌توجهی از درآمد فروش کارخانه‌ها چند ماهه تحقق می‌یابد و بخش زیادی از درآمدها نیز به دلیل برگشت چک‌ها یا مشکلات مالی خریداران هرگز محقق نمی‌شود، تصریح کرد: بااین‌ وجود اداره مالیات از کارخانه‌ها مالیات فروش‌های سوخته شده را نیز گرفته و در قسط ‌بندی مالیات نیز، تأخیر در درآمدهای کارخانه‌ها را آنطور که شایسته است در نظر نمی‌گیرد.

شریف فرد با تأکید بر اهمیت و نقش صنعت کاشی و سرامیک و مشکلات کارخانه‌های فعال در این عرصه که باعث شد تا چند ماه پرداخت حقوق کارگران به عقب افتد، تصریح کرد: در آستانه پایان سال و با توجه به اینکه فروش محصول کاهش می‌یابد، مسئولان و اداره هایی مثل گاز و برق و مالیات باید تعامل و همراهی بیشتری با کارخانه‌ها داشته باشند.


منبع خبر: خانه صنعت، معدن و تجارت یزد
تعداد مطالعه 110 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک: وقتِ مدیریت جهادی است ولی برخی مدیران اراده حل مشکل ندارند
لغو پروانه فعالیت دمیر بانک کشور آذربایجان
گمرک وعده داد؛ ترخیص کالا در کمتر از ۶ ساعت
تعداد واحدهای صادرکننده 37 درصد افزایش یافت
کلیات لایحه بودجه ۹۷ تصویب شد
بخش خصوصی بزرگترین حامی مردم است
دستور احیای دوایر ارزش کالا در گمرک
نیاز واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی به 572 هزار میلیارد ریال اعتبار
ممنوعیت افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷
تحلیل روز: چرا بانک مرکزی پیش فروش سکه گذاشت؟
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <