عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


دفاع تمام قد رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد از بخش خصوصی در حضور قائم مقام وزیر
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/10/24

رئیس خانه صنعت، معدن تجارت یزد که در حضور معاون وزیر صنعت سخن می گفت با انتقاد از کم لطفی ها به بخش خصوصی اظهار داشت: مگر بخش خصوصی باعث رکود در کشور است؟ مگر با توجه به تحریم ها من بخش خصوصی در این 10 الی 15 سال گذشته امکان نوسازی و به روز کردن ماشین آلات و تکنولوژی را داشتم و انجام ندادم؟ مگر من قیمت ارز را 3.5برابر کردم. مگر من به بهانه دورزدن تحریم خزانه را به باد دادم؟ این بی انصافی است که فرافکنی کنند و همه تقصیرها را گردن بخش خصوصی بیندازند.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت، سید علی اکبر کلانتر؛ رئیس خانه  صنعت معدن تجارت یزد در جلسه هم اندیشی بررسی مسائل و مشکلات صنایع و معادن غیر فلزی که با حضور دکتر رحمانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می شد، با اشاره به مشکلات بخش خصوصی گفت: خواهش من درک وضعیت صنعتگران و تولید کنندگان در این مقطع خاص و شرایط تحریم و رکود ، توسط سازمان های دولتی است. اوضاعی که متاسفانه بدلیل بعضی سیاست های ویران کننده اقتصاد در یک دوره 8 ساله بخش خصوصی را با مشکلات عدیده مواجه کرده است و در نتیجه آنها برای حفظ آبرو و بقاء می جنگند.

کلانتر ادامه داد: منصفانه نیست در شرایطی که اتفاقات ویرانگری در محیط کسب و کار افتاده و رفع آن ها در اختیار و توان مدیران بخش خصوصی نیست،  دولت هم بجای کمک به تولید کنندگان، به آنها از طریق سازمان مالیاتی و شرکت های خدمات رسان مثل گاز، برق و آب و فشار بیاورد و موجب تعطیلی روز افزون محل کسب و کار آنها شود.

رئیس انجمن صنایع لعاب و رنگدانه های سرامیکی ایران با بیان اینکه باید به سمت افزایش اشتغال زایی برویم، افزود: نکته طنز ماجرا این است که اخیراً کسانی که خود  ایجاد کننده مشکلات فضای کسب و کار بوده اند و یا نتونستندآن را بهبود ببخشند و رتبه جهانی ایران را از 120 به تک رقمی تبدیل کنند و محیط کسب و کار ما را با این همه پتانسیل و استعداد خدا دادی مثل سنگاپور نکردند، دارند از مدیریت های بخش خصوصی ایراد می گیرند.

وی با اشاره به برخی کم لطفی ها به بخش خصوصی گفت: مگر ما باعث رکود در کشور هستیم؟ مگرمن تولید کننده در بخش خصوصی در این 10 الی 15 سال گذشته امکان نوسازی و روزآمد کردن ماشین آلات و تکنولوژی خط تولیدم را داشتم و انجام ندادم؟ مگر من قیمت ارز را 3.5برابر کردم؟ مگر من به بهانه دورزدن تحریم خزانه را به باد دادم؟ این بی انصافی است که فرافکنی کنند و همه تقصیرها را گردن بخش خصوصی بیندازند.

گفتنی است جلسه هم اندیشی بررسی مسائل و مشکلات صنایع و معادن غیر فلزی با حضور رحمانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت-  نجفی معاون وزیر و رئیس شرکت شهرکهای صنعتی ، اتابکی مدیرکل دفتر سیاست گزاری و برنامه ریزی ، امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی غیرفلزی وزارت صنعت، خالقی قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و روسای انجمن های تخصصی صنایع همگن خانه صنعت و معدن و انجمن های صنفی کارفرمایی، رئیس خانه معدن و تعدادی از روسای انجمن های معادن غیر فلزی سراسر کشور در محل ساختمان شهید الهی وزارت صنعت و معدن و تجارت برگزارشد.


منبع خبر: خانه صنعت، معدن و تجارت یزد
تعداد مطالعه 82 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
ایجاد مرکز علم و کار در استان یزد
تامین سرمایه تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط
سال رفت؛ ۸۶ درصد تولیدکننده‎ها به وام نرسیدند
حمایت از صنایع کوچک کلید خروج از بحران و توسعه اقتصاد مقاومتی
بسته پیشنهادی دولت درباره خروج غیرتورمی از رکود طی سالهای 1393 و 1394
برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری روسای خانه های صنعت، معدن و تجارت کشور در استان خوزستان
واحدهای صنعتی یزد برای بقا می جنگد و توان سرمایه گذاری در ورزش را ندارد
دفاع تمام قد رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد از بخش خصوصی در حضور قائم مقام وزیر
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۶/۱۱/۲۹
بخشودگی 60 درصد از یک در هزار بنگاه‌های اقتصادی/ معافیت زیان‌ده‌ها با تائید سازمان مالیاتی
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <