عناوین خبری
> گروه اخبار > نمایشگاه ها و دوره های آموزشی > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


همایش بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1395/7/7

اقتصاد و فن‌آوری در کشور ایران دورانِ پرهیجانی را – در دل رشد و توسعه‌ای که همواره سرلوحه‌ ملت کارآمد و پر همت ما بوده و هست.- سپری می‌کند. واضح است که در عرصه‌های مختلف اقتصاد، تولید و کسب‌ و کارهای گوناگون یکی از مناسب‌­ترین و کلیدی‌­ترین زمینه‌ها، صنعت “فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات” است. عرصه‌ای بـکر و آمـاده بـرای سرمایه‌گذاری و سرشار از فرصت‌های طلایی، به دلایلی که بر هیچ کارشناسی پوشیده نیست.

ICT، نه‌ تنها در دنیا با سرعت قابل‌ملاحظه‌ای رو به رشد و تغییر است، بلکه ظرفیت‌های موجود و زیرساخت‌های شکل‌گرفته در ایران، آن‌هم در شرایطی نه‌چندان سهل که اشاره به آن نیز لازم می‌نماید، به تحلیل اهالی این صنعت نشان از توانمندی این کشور در منطقه و دنیا دارد. علیرغم دشواری به منابع اصلی این دانش و افزارهای موردنیاز اعم از نرم و سخت و انسان افزار، امروز بهترین نیروهای انسانی منطقه و جهان از ایران تربیت‌ شده‌اند و رشد درخور توجهی به حاصل نشسته است.

ایران نه‌ تنها جذاب‌­ترین بازار برای تمامی تولیدکنندگان این حوزه در دنیاست، بلکه شرایط فوق‌العاده‌ای در جذب سرمایه‌گذاری و رشد را داراست. ایران در “نمای رشد فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات” یا همان “Global ICT Development Index” در زمان 5 سال موفق گردیده از رتبه 99 به 91 صعود کند. بنا به آمار رسمی IUT، ضریب دسترسی در ایران عدد 5.97 در مقابل متوسط 5.53 در دنیا می‌­باشد. ضریب نفوذ 90% شبکه همراه (موبایل) برای کل جمعیت و دسترسی 54% خانه‌ها به اینترنت شخصی و تحلیل‌هایی از این‌ دست گواه بر گوشه‌ای کوچک از معرفی بازاری پر از فرصت و رشد و تعالی است.

در همین راستا «همایش بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران»  (Iran ICT Forum 2016)   با محوریت « توسعه کسب و کار و فرصت­های سرمایه گذاری در حوزه ICT» توسط  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و  شرکت همایش­سازان امروز در تاریخ 2 و 3 آبان ماه سال 1395 در تهران برگزار خواهد شد.

استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیای امروز ضامن بقا و تداوم فعالیت­های شرکت­ها و سازمان­ها می­باشد و به صورت ویژه می­تواند در بهره­وری تأثیرگذار باشد. این همایش به منظور گسترش اقتصاد دانش بنیان، توانمندسازی بخش خصوصی، مشارکت حداکثری دولت و بخش خصوصی،  تقویت سرمایه­های اجتماعی و انسانی، برای رشد اقتصادی پایدار و ایجاد اشتغال در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می­گردد.

با عنایت به سهم ارتباطات و فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور، معرفی طرح­ها و پروژه­های قابل سرمایه­­گذاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت جذب سرمایه­گذاران داخلی و خارجی و انتقال فنی در دستور کار این همایش می باشد.

همزمان با برگزاری این همایش، نمایشگاهی با حضور شرکت های فعال داخلی و خارجی به منظور ارائه آخرین توانمندی­های علمی، فنی و تحقیقاتی در حوزه ICT و همچنین زمینههای مناسب همکاری دراین حوزه برگزار خواهد شد

جهت کسب اطلاعات تکمیلی به وب­سایت همایشwww.iicic.com/ict مراجعه نمایند.

poster-ict-final3


تعداد مطالعه 331 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران ، کابل - افغانستان
اعزام هیئت تجاری و بازاریابی صنعت سنگ ایران به نمایشگاه بین المللی سنگ برزیل
اولین کنفرانس راهبردی صنعت فولاد برگزار می‌شود
نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بصره ـ عراق
دوره آموزشی سیستم های اطلاعاتی مدیریت و کاربرد آن در امور مالی
همایش آشنایی با تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری
سومین نمایشگاه بین المللی تخصصی درب و پنجره، شیشه و آلومینیوم عمان
دوره آموزشی ابزار دقیق
تقویم نمایشگاههای بین المللی ماههای آتی
نهمین نمایشگاه بین المللی دوسالانه صنایع شیمیایی، پتروشیمی و پلاستیک هند
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <