عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


آماده همکاری دوجانبه در زمینه صنایع های‌تک هستیم
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1394/7/14

استاندار یزد با اشاره به اینکه یزد با کمبود منابع آب مواجه است، گفت: استان یزد به توسعه صنایع کم آب‌خواه توجه ویژه‌ای دارد و آماده همکاری‌های دوجانبه در بحث صنایع های‌تک و الکترونیک هستیم.

سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد و هیئت تجاری و صنعتی استان یزد با اعضای اتاق اقتصاد فدرال اتریش دیدار و گفت‌وگو کردند.

استاندار یزد در این نشست با اشاره به اینکه روابط ایران و اتریش به سالیان بسیار طولانی برمی‌گردد، بیان کرد: همکاری‌های سیاسی، فرهنگی این دو کشور از دوران صفویه آغاز شده و وجود بیش از 40 هزار نسخه از کتب فارسی‌زبان در کتابخانه‌های اتریش به‌ویژه از شعرای معروف و دانشمندان بزرگ ایرانی مثل حافظ، فردوسی و سایر شعرا و اندیشمندان ایرانی حکایت از همکاری‌های بسیار صمیمانه و نزدیک ایران با اتریش دارد.

میرمحمدی با بیان اینکه معتقدیم زمینه‌های همکاری و تعاملات پایدار بین دو کشور به مشترکات فرهنگی برمی‌گردد، تصریح کرد: خوشبختانه این سوابق طولانی حکایت از همکاری‌های پایدار بین اتریش و ایران دارد و به همین دلیل با وجود فراز و نشیب‌هایی که در مسائل سیاسی جهانی رخ‌ داده، خوشبختانه روابط مستحکم و پایدار ایران و اتریش محفوظ مانده است.

وی با بیان اینکه این مسائل در فراهم کردن بستر مناسب در مذاکرات با کشورهای 1+5 بسیار مفید و منافع زیادی برای ایران و جهان در برداشته است، افزود: انجام مذاکرات در کشور اتریش فضای خصمانه را به فضای دوستانه تبدیل کرد و موجب رفع نگرانی و دغدغه خیلی از ملت‌های جهان شد.

میرمحمدی با اشاره به اینکه سفر مقامات عالی‌رتبه کشور اتریش به همراه هیئت اقتصادی و بازرگانی به ایران، نشان از سطح روابط دوستانه ایران و اتریش دارد، تأکید کرد: مبادلات ما باید سطح بالاتری به خود بگیرد و اگر اکنون حدود 230 تا 300 میلیون یورو است، امیدواریم با توسعه همکاری‌ها و مناسبات این رقم به چند میلیارد افزایش پیدا کند.

استاندار یزد با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران فراوان است، خاطر نشان کرد: در زمینه نفت، معادن و فلزات، گردشگری و آموزش و تحقیقات فرصت‌های بی‌نظیری در ایران وجود دارد.

وی افزود: استان یزد در حال حاضر 1.2 میلیارد تن ذخایر صنایع سنگ‌آهن قطعی شده و 5 میلیارد تن ذخایر شناسایی‌شده وجود دارد و صنایع پایین‌دستی صنایع فلزی و معدنی، فرصت‌هایی برای صنایع قطعه‌سازی و موارد تبدیل به کالاهای مصرفی است و سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دستی ارزش‌افزوده قابل‌توجهی را در بر خواهد داشت.

میرمحمدی همچنین به تشریح دیگر ظرفیت‌ها و مزایای سرمایه‌گذاری در استان یزد پرداخت و اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک امکان برقراری ارتباط بیشتر میان دو کشور فراهم شود.

استاندار یزد، معاون اتاق اقتصاد فدرال اتریش و تجار اتریشی و ایرانی نقطه نظرات خود را ابراز و زمینه‌های همکاری را با یکدیگر در میان گذاشتند.

کاردار سفارت ایران در اتریش نیز مسئول پیگیری و انعقاد تفاهمات فی‌مابین شد و مقرر شد طرفین نسبت به زمینه‌های همکاری مشترک اقدام و تفاهمات حاصله را اجرایی کنند.


منبع خبر: فارس
تعداد مطالعه 636 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
تغییر زمان جلسات گروه مشاورین خانه صنعت ، معدن و تجارت استان یزد
اقتصاد مقاومتی توسعه اقتصادی را همراه دارد
اولین جلسه ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن در یزد برگزار شد
بخشنامه جدید تخصیص منابع بانکی به تولید
6 تمایز بودجه صنعت در اقتصاد 94
قائم مقام بانک مرکزی عنوان کرد: حمایت از تولید و اشتغال با افزایش 65 درصدی سرمایه درگردش اقتصاد کشور
تجارت ۲۱ میلیارد یورویی ایران و اروپا در سال ۲۰۱۷
۳ اقدام جدید بانک مرکزی برای کنترل قیمت دلار
فراخوان چینی‌ها برای افتتاح مجدد حساب‌های مسدود شده
عارضه‌یابی 160 واحد تولیدی کوچک و زودبازده
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <