عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


علت کاهش تولید ۹ کالای صنعتی
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1397/1/14

در طول سال ۱۳۹۶ تولید ۹ کالای منتخب صنعتی و معدنی با کاهش مواجه شد که این اتفاق در مورد هریک از آن ها دلیل خاص خود را دارد.

بر اساس اطلاعاتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار قرار گرفته، علت رشد منفی ۱.۴درصدی تولید پودر شوینده در سال ۱۳۹۶کاهش صادرات این کالا به کشور عراق بوده و نئوپان به دلیل افت میزان تقاضا در بازار با رشد منفی ۱۱.۵درصدی تولید روبرو شده است. تغییر در برنامه مدیریتی گروه خودروسازی و جلوگیری از تولید وانت آریسان واحد تبریز توسط سازمان ملی استاندارد نیز عامل رشد منفی ۱.۴درصدی تولید وانت در سال گذشته اعلام شده است.

کولر آبی به دلیل کاهش صادرات و فصلی بودن تولید محصول با رشد منفی ۳۰.۷درصدی روبرو شده و الیاف اکریلیک نیز به دلیل تعطیلی یک شرکت تولیدی از اواسط سال گذشته به علت مشکلات مدیریتی با کاهش تولید مواجه شده است. کاهش نقدینگی به دلیل اجرای طرح تحول سلامت عامل رشد منفی ۶.۵درصدی تولید داروی انسانی بوده و تولید الکتروموتور نیز به علت مشکل تامین مواد اولیه به دلیل مسائل ارزی و کاهش نقدینگی با رشد منفی ۲.۸درصدی همراه شده است.

 تولید سیمان به علت کاهش تقاضا طی سال های گذشته و فصل زمستان، کاهش صادرات، قطع گاز و رکود بخش ساختمان در سال ۱۳۹۶با رشد منفی ۱.۵درصدی مواجه شده و کاتد مس نیز به علت تعمیرات و تغییر سیستم کوره های فعلی به سیستم فلش که تا آذر ماه ادامه با رشد منفی ۱.۸درصدی روبرو شده است.


تعداد مطالعه 102 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
چشم انداز روشن تجارت با آفریقا
ترامپ جبهه دوم را فعال کرد: اولین شلیک جنگ تجاری
نیاز ۵/ ۲ میلیارد دلاری صنعت نساجی برای تامین نیاز داخل
تسهیلات جدید گمرک برای ترخیص سریع‌تر کالا‌ها
راز جهش دوره‌ای دلار
یزد صاحب 80 درصد واحدهای تولید لعاب کشور
تجارت ۲۱ میلیارد یورویی ایران و اروپا در سال ۲۰۱۷
صندوق ضمانت صادرات ریسک صادرات کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی را با فرانشیز نزدیک به صفر قرار دهد
جزئیات بسته‌های تشویقی کمیته امداد برای بنگاه‌های اقتصادی
تولیدکنندگان روی نقدینگی ۹۷ حساب باز نکنند
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <