عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


دولت مشکلات واحدهای صنعتی را جداگانه بررسی و راهکار ارائه دهد/ کنترل قاچاق، تولید را رونق می‌دهد
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/10/18

عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و دبیر انجمن لوازم خانگی با تأکید بر لزوم خرید کالای ایرانی توسط دستگاه‌های دولتی جهت تقویت تولید داخل، گفت: دولت باید برای رفع مشکل هر گروه از صنایع، راهکار ویژه‌ای را در نظر بگیرد.

آرمان خالقی   اظهار داشت: برای ایجاد رونق در بازار محصولات صنعتی باید تصمیمات کلی در اقتصاد کشور گرفته شود تا بنگاه‌های تولیدی از رکود فعلی خارج شوند. در این راستا جدیت دولت در خرید کالای ایرانی توسط دستگاه‌های دولتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: هم‌ اکنون ظرفیت تولید واحدهای صنعتی بیش از نیاز داخل است که همین مسئله باعث شده بخشی از ظرفیت‌های تولیدی غیرفعال باشند. برای فعال کردن این بخش از تولید کشور باید تقویت صادرات مورد توجه قرار گیرد تا با رونق صادرات از مازاد ظرفیت تولید کارخانه‌ها استفاده شود و قیمت تمام‌شده محصولات نیز توجیه اقتصادی داشته باشند.

 عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه در حال حاضر قاچاق کالا یکی از مشکلات بخش تولید محسوب می‌شود، گفت: در صورت کنترل قاچاق، تقاضا برای خرید کالاهای داخلی افزایش می‌یابد و همین مسئله باعث رونق تولید و اقتصاد کشور خواهد شد.

 وی ایجاد ثبات در قوانین و مقررات را از دیگر الزامات رفع مشکلات بخش تولید عنوان کرد و افزود: اختصاص سرمایه در گردش بابت افزایش ظرفیت‌های فعلی تولید و همچنین بهبود خطوط تولید در جهت افزایش کیفیت محصولات نیز می‌تواند بخشی از مشکلات صنعت را برطرف کند.

عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و دبیر انجمن لوازم خانگی با اشاره به تعدیل کارگران برخی کارخانه‌ها، گفت: دولت باید برای هر گروه از کارخانه‌ها و صنایع، راهکار ویژه‌ای را در نظر بگیرد و در برخی موارد نیز مسائل مدیریتی هر واحد به طور جداگانه دیده شود.

 ایشان تأکید کرد: اگر تسهیلات به تولید اختصاص یابد، ولی بازار مناسبی برای فروش محصولات نداشته باشیم، مشکلی حل نخواهد شد و این اقدام فقط در حکم از این ستون به آن ستون بستن است. روش منطقی این است که به صورت اصولی، راهکاری برای حل مشکلات صنعت دیده شود.

خالقی با تأکید بر اینکه راهکارهای حل مشکلات صنعت نباید به صورت یک مسکن مقطعی باشند، گفت: اگر تصمیم اساسی و بنیادی برای حل مشکلات تولید گرفته نشود، بعد از مدتی دوباره این مشکلات تشدید می‌شوند. به گفته وی، ستادهای تسهیل امور صنایع باید به طور جدی به مشکلات بخش تولید توجه کنند و تزریق منابع مالی نیز باید طوری باشد که واحدها از ظرفیت تولید خود استفاده بیشتری کنند.


منبع خبر: فارس
تعداد مطالعه 36 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت استان یزد : باز هم گریبان صنعت رو گرفتند
صادرات محصولات فولادی با دستور وزیر صنعت آزاد شد
شریعتمداری:عمق بخشیدن به ساخت داخل با اجرای طرح «کلید به کلید» اجرایی می شود
واگذاری شتابزده ۱۴ هزار پروژه نیمه‌کاره به بخش خصوصی
بخشنامه تسهیل قوانین بانکی برای حمایت از بنگاه‌های تولیدی ابلاغ شد
دستورالعمل ارسال گزارش حوادث بهداشت ، ایمنی ، محیط زیست و انرژی
ثبت‌نام 538 واحد صنعتی یزد در سایت بهین‌یاب
عرضا و واگذاری برخی از بنگاههای متلق به دولت به بخش خصوصی
ایجاد مرکز علم و کار در استان یزد
خانه صنعت و معدن استان یزد میزبان هیئت سرمایه گذاری آسیایی کشورچین
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <