عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


تحلیل روز: چرا بانک مرکزی پیش فروش سکه گذاشت؟
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/16

مدیرکل اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی به تشریح چرایی ورود بانک مرکزی به بازار سکه و انجام طرح پیش فروش از ۱۷ بهمن پرداخت.

جعفر مهدی زاده مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی صبح امروز در نشستی خبری گفت: در بانک کارگشایی اخیرا سکه حراج کردیم و تجربه اخیر در زمینه جذب حباب تجربه مفیدی بود.

مهدی زاده با بیان اینکه این بانک حَسَب وظایف قانونی که برای ثبات اقتصادی قائل است ممکن است در بازار طلا ورود کند و نمونه‌های آن در سال‌های 90 و 91 اتفاق افتاد، گفت: ورود بانک مرکزی به بازارها موضوع جدیدی نیست و درباره ورود اخیر بانک مرکزی یکسری انتقاد و گلایه از سوی شهرستان ها وجود داشت و قصد داریم حضور فعال تری داشته باشیم.

وی افزود: بیش از 1300 شعبه بانک ملی سکه پیش فروش خواهند کرد و شرایط برای همه بیشتر فراهم شده است. وی اظهارداشت: امیدوار هستیم تا تقاضای مصرفی و هم سرمایه گذاری مردم را پوشش دهیم، اینکه این موضوع تا چه اندازه جذابیت دارد را آینده نشان خواهد داد.

مهدی زاده درباره جذب نقدینگی با اجرای این طرح گفت: تحولات رشد نقدینگی امسال نسبت به پارسال بهتر بود و کمتر از مقادیر مشابه سال گذشته بوده و فشار نقدینگی کمتر از پارسال است هر چند که هنوز مطلوب بانک مرکزی نیست.

مدیرکل اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی گفت: اگر از این طرح استقبال خوبی شود در زمینه جذب نقدینگی هم می تواند برای ما مفید شود.


تعداد مطالعه 75 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
جزئیات تعرفه گمرکی در سال 97 + جدول
قیمت طلا کاهش یافت
بسیاری از واحدهای تولیدی با نصف ظرفیت کار می‌کنند
تسهیلات رونق تولید فقط به ۳۶ درصد بنگاه‌های متقاضی رسید + جدول
وابستگی 30 درصد جمعیت استان یزد به صنعت کاشی و سرامیک
چرا بخشنامه جهانگیری مانع تعطیلی کارخانه‌ها نشده است؟
صنعتگران کشور مراودات بین‌المللی خود را به سختی انجام می‌دهند
تحلیل روز: بورس بهتر است یا سود ۲۰ درصد بانکی؟
شرایط جدید پرداخت بدهی معوق تولیدکنندگان به بانک‌ها
«مافیای واردات» چوب لای چرخ تولید داخل می‌گذارد
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <