عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


پیش‌بینی ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در بودجه سال ۹۷
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/14

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در بودجه سال آینده که مقطعی از یک سال برنامه ششم توسعه است، ددر نظر گرفته شده است و در این راستا ۱۲ برنامه اجرایی پیش بینی شده که حداقل سرمایه گذاری برای آن حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

محمدباقر نوبخت در نشست با کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: بعد از احیاء سازمان، هدف اصلی تعریف شده، راهبری و رصد توسعه کشور است و از سوی رییس جمهور به عنوان اولین ماموریت ما تصریح شد لذا در گام نخست در این راستا باید در همه عرصه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... مطالعه داشته و بعد از آن بتوانیم برنامه میان مدت و بلند مدت تعریف کنیم تا براساس آن در سال ها بودجه سنواتی داشته باشیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره تعیین رشد ۸درصدی اقتصادی کشور در برنامه ششم توسعه گفت: براین اساس می توانیم حدود ۹۵۰هزار فرصت شغلی در سال ایجاد کنیم که در این راستا برای سال آینده پیش بینی ورود ۸۳۸هزار نفر به بازار کار را داریم.

وی افزود: یک میلیون و ۳۳هزار فرصت شغلی در بودجه سال آینده که مقطعی از یک سال برنامه ششم توسعه است، ددر نظر گرفته شده است و در این راستا ۱۲برنامه اجرایی پیش بینی شده که حداقل سرمایه گذاری برای آن حدود ۷۳هزار و ۴۰۰میلیارد تومان است.

نوبخت با اشاره به اینکه توزیع شده که این فرصت ها در چه بخشی ایجاد شود، تصریح کرد: باید در مقابله با زلزله به بافت فرسوده توجه کنیم و در حوادث اخیر مشاهده کردیم هر جایی محکم ساخته شده بود، خساراتی به آن مجموعه وارد نشده بود، لذا قرار شد ۱۰۰هزار واحد مسکونی نامناسب را در بافت فرسوده نوسازی کنیم که ۶۰هزار فرصت شغلی در بخش مسکن دیده شده است.

 سخنگوی دولت بیان کرد: در بودجه جامع نگر و مسئله محور کار می کنیم و مسائلی همچون آب، محیط زیست و ... وجود دارد که اگر به آن نرسیم، به بحران خواهیم رسید.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه بودجه خنثی نیست و علت اینکه یک گروه موافق و مخالف داشتیم، این است که بودجه پیام دارد، خاطر نشان کرد: ما برای فقرزدایی و کم کردن فاصله بینی فقیر و غنی در بودجه ۹۷برنامه های خوب و کاربردی را پیش بینی کرده ایم ضمن آنکه برای ۷۱هزار طرح و پروژه ناتمام برنامه داریم و می دانیم به دنبال چه چیزهایی هستیم.


تعداد مطالعه 13 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
سردرگمی در دریافت تسهیلات بانکی در صدر مشکلات صنعت يزد
رایزنی مالیاتی نعمت‌زاده با طیب‌نیا/ استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات
دیدار رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با معاون اول رییس جمهور
محمد رضا مرتضوی عضو هیات مدیره کنفدراسیون صادرات ایران شد
دیدار اعضای هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با وزیر امور اقتصادی و دارایی
جزئیات کامل طرح استقلال ارزی/تمام سناریوهای قطع وابستگی بودجه به دلار
بیانیه پایانی سیزدهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی
در استان یزد مشکلات زیست‌محیطی ناشی از صنایع وجود دارد
سیاست پوششی صندوق ضمانت صادرات ایران در قبال کشورهای جهان
دولت شرایط خود را به کارفرمایان تحمیل نکند
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <