عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


پیش‌بینی ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در بودجه سال ۹۷
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/14

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در بودجه سال آینده که مقطعی از یک سال برنامه ششم توسعه است، ددر نظر گرفته شده است و در این راستا ۱۲ برنامه اجرایی پیش بینی شده که حداقل سرمایه گذاری برای آن حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

محمدباقر نوبخت در نشست با کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: بعد از احیاء سازمان، هدف اصلی تعریف شده، راهبری و رصد توسعه کشور است و از سوی رییس جمهور به عنوان اولین ماموریت ما تصریح شد لذا در گام نخست در این راستا باید در همه عرصه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... مطالعه داشته و بعد از آن بتوانیم برنامه میان مدت و بلند مدت تعریف کنیم تا براساس آن در سال ها بودجه سنواتی داشته باشیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره تعیین رشد ۸درصدی اقتصادی کشور در برنامه ششم توسعه گفت: براین اساس می توانیم حدود ۹۵۰هزار فرصت شغلی در سال ایجاد کنیم که در این راستا برای سال آینده پیش بینی ورود ۸۳۸هزار نفر به بازار کار را داریم.

وی افزود: یک میلیون و ۳۳هزار فرصت شغلی در بودجه سال آینده که مقطعی از یک سال برنامه ششم توسعه است، ددر نظر گرفته شده است و در این راستا ۱۲برنامه اجرایی پیش بینی شده که حداقل سرمایه گذاری برای آن حدود ۷۳هزار و ۴۰۰میلیارد تومان است.

نوبخت با اشاره به اینکه توزیع شده که این فرصت ها در چه بخشی ایجاد شود، تصریح کرد: باید در مقابله با زلزله به بافت فرسوده توجه کنیم و در حوادث اخیر مشاهده کردیم هر جایی محکم ساخته شده بود، خساراتی به آن مجموعه وارد نشده بود، لذا قرار شد ۱۰۰هزار واحد مسکونی نامناسب را در بافت فرسوده نوسازی کنیم که ۶۰هزار فرصت شغلی در بخش مسکن دیده شده است.

 سخنگوی دولت بیان کرد: در بودجه جامع نگر و مسئله محور کار می کنیم و مسائلی همچون آب، محیط زیست و ... وجود دارد که اگر به آن نرسیم، به بحران خواهیم رسید.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه بودجه خنثی نیست و علت اینکه یک گروه موافق و مخالف داشتیم، این است که بودجه پیام دارد، خاطر نشان کرد: ما برای فقرزدایی و کم کردن فاصله بینی فقیر و غنی در بودجه ۹۷برنامه های خوب و کاربردی را پیش بینی کرده ایم ضمن آنکه برای ۷۱هزار طرح و پروژه ناتمام برنامه داریم و می دانیم به دنبال چه چیزهایی هستیم.


تعداد مطالعه 82 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
۳ اقدام جدید بانک مرکزی برای کنترل قیمت دلار
ارز مسافرتی ۵۴۰۰ تومانی/ فقط یورو پرداخت می شود
الزامات جدید ارزی و تجاری برای مقابله با سیاست تحریم آمریکا
دو اقدام ویژه گمرک برای حمایت از واحدهای تولیدی
جلسه مهم ارزی هم‎اکنون در دفتر رئیس جمهور/ خبرهای خوب در راه است
افزایش قیمت سوخت در سال ۹۷ منتفی شد
سامانه ثبتارش به سامانه جامع تجارت منتقل شد
خصوصی‌سازی صندوق ضمانت صنایع کوچک آسیب به تولید است
تعادل بخشی چرخه اقتصادی مد نظر دولت در تعیین دستمزد است
آغاز دور جدید پیش فروش سکه از امروز؛ قیمت ۱.۳ و ۱.۴ میلیون تومان
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <