عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


نیاز واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی به 572 هزار میلیارد ریال اعتبار
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/7

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از نیاز واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به 572 هزار میلیارد ریال اعتبار و سرمایه در گردش برای تکمیل ظرفیت، نوسازی یا بازسازی خبر داد.

»صادق نجفی» در نشست شورای هماهنگی بانک ها با اشاره به طرح رونق کسب وکارهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور از اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی برای ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور خبر داد.

وی گفت: مطابق توافق انجام شده با بانک ها، مقرر شد تسهیلات مناسبی برای نوسازی، بازسازی و افزایش ظرفیت و سرمایه در گردش صنایع در نظر گرفته شود.

نجفی با اشاره به مشکل کمبود نقدینگی برخی واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی، افزود: بانک ها با اختصاص تسهیلات می توانند نقش تعیین کننده ای در ایجاد رونق در صنعت کشور و رفع مشکل بیکاری داشته باشند.

به بهره برداری رساندن طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد با کمک بانک ها

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت در ادامه نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی و افزایش ظرفیت واحدهای زیر ظرفیت مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی را از برنامه های اصلی این سازمان برشمرد و گفت: به بهره برداری رساندن طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی، از دیگر اولویت هاست که با همکاری بانک ها محقق خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: برپایه برنامه ریزی انجام شده، در صورت ایجاد بسترهای لازم نوسازی و بازسازی هشت هزار واحد صنعتی، افزایش ظرفیت پایدار 12 هزار واحد صنعتی و تسریع در به بهره برداری رساندن 9 هزار و 500 طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد در دستور کار همه شرکت های استانی ‌قرار می گیرد.

نجفی همچنین ایجاد 2 هزار استارتاپ و شرکت دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور را از دیگر برنامه های مهم سازمان اعلام کرد.

وی بیان داشت: کل اعتبار مالی مورد نیاز طرح ها 572 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده که تسهیلات سرمایه در گردش برای اجرای این طرح ها 284.5 هزار میلیارد ریال و تسهیلات سرمایه ثابت 287.5 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام مسئول گفت: با توجه به اینکه الگوی مورد نظر در این طرح برای تامین نقدینگی واحدها، تامین مالی مبتنی بر زنجیره(SCF) است، بر این اساس 30 درصد از تسهیلات سرمایه در گردش به صورت نقدی در اختیار واحد و 70 درصد از آن در قالب برات از طریق زنجیره تامین، به کل زنجیره تزریق خواهد شد که مزیت اصلی آن کاهش هزینه های تامین مالی و پایداری آن است.

 پیش از این نجفی اعلام کرده بود: تکمیل ظرفیت 20 هزار واحد مستقر در شهرک های صنعتی کشور، دستیابی به 161 هزار اشتغال جدید را طی چهار سال آینده امکانپذیر می کند.


منبع خبر: ایرنا
تعداد مطالعه 122 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
تحلیل روز: تاثیر حذف دلار از ثبت سفارش بر تولید و صادرات
طوفان بزرگ مشکلات اقتصادی در راه است؛ مسئولان، بخش خصوصی را برای مقابله با طوفان یاری کنند
نرخ بیکاری سال ۹۶ به ۱۲.۱ درصد رسید
تحلیل روز: چرا بانک مرکزی پیش فروش سکه گذاشت؟
نامه اعتراضی سهامداران صنعت فولاد به وزیر اقتصاد
خصوصی‌سازی صندوق ضمانت صنایع کوچک آسیب به تولید است
راه‌اندازی مرکز بازاریابی کالاهای ایرانی در عراق
صندوق کارگشایی برای رفع نیاز بخش خصوصی به نقدینگی ایجاد می شود
کاهش ۵ درصدی مالیات تولید درصورت موافقت دولت و مجلس
سهم کسب و کارهای کوچک‌ از سبد صادراتی
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <