عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


نیاز واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی به 572 هزار میلیارد ریال اعتبار
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/7

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از نیاز واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به 572 هزار میلیارد ریال اعتبار و سرمایه در گردش برای تکمیل ظرفیت، نوسازی یا بازسازی خبر داد.

»صادق نجفی» در نشست شورای هماهنگی بانک ها با اشاره به طرح رونق کسب وکارهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور از اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی برای ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور خبر داد.

وی گفت: مطابق توافق انجام شده با بانک ها، مقرر شد تسهیلات مناسبی برای نوسازی، بازسازی و افزایش ظرفیت و سرمایه در گردش صنایع در نظر گرفته شود.

نجفی با اشاره به مشکل کمبود نقدینگی برخی واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی، افزود: بانک ها با اختصاص تسهیلات می توانند نقش تعیین کننده ای در ایجاد رونق در صنعت کشور و رفع مشکل بیکاری داشته باشند.

به بهره برداری رساندن طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد با کمک بانک ها

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت در ادامه نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی و افزایش ظرفیت واحدهای زیر ظرفیت مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی را از برنامه های اصلی این سازمان برشمرد و گفت: به بهره برداری رساندن طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی، از دیگر اولویت هاست که با همکاری بانک ها محقق خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: برپایه برنامه ریزی انجام شده، در صورت ایجاد بسترهای لازم نوسازی و بازسازی هشت هزار واحد صنعتی، افزایش ظرفیت پایدار 12 هزار واحد صنعتی و تسریع در به بهره برداری رساندن 9 هزار و 500 طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد در دستور کار همه شرکت های استانی ‌قرار می گیرد.

نجفی همچنین ایجاد 2 هزار استارتاپ و شرکت دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور را از دیگر برنامه های مهم سازمان اعلام کرد.

وی بیان داشت: کل اعتبار مالی مورد نیاز طرح ها 572 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده که تسهیلات سرمایه در گردش برای اجرای این طرح ها 284.5 هزار میلیارد ریال و تسهیلات سرمایه ثابت 287.5 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام مسئول گفت: با توجه به اینکه الگوی مورد نظر در این طرح برای تامین نقدینگی واحدها، تامین مالی مبتنی بر زنجیره(SCF) است، بر این اساس 30 درصد از تسهیلات سرمایه در گردش به صورت نقدی در اختیار واحد و 70 درصد از آن در قالب برات از طریق زنجیره تامین، به کل زنجیره تزریق خواهد شد که مزیت اصلی آن کاهش هزینه های تامین مالی و پایداری آن است.

 پیش از این نجفی اعلام کرده بود: تکمیل ظرفیت 20 هزار واحد مستقر در شهرک های صنعتی کشور، دستیابی به 161 هزار اشتغال جدید را طی چهار سال آینده امکانپذیر می کند.


منبع خبر: ایرنا
تعداد مطالعه 44 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
تامین منابع فنی و مالی طرح های زیست محیطی مرتبط با صنایع
مجتمع آزمایشگاهی در منطقه ویژه اقتصادی یزد ایجاد می شود
محمد رضا مرتضوی عضو هیات مدیره کنفدراسیون صادرات ایران شد
ساختار نهادی اقتصاد ایران علیه تولید کار می‌کند
دولت 4 سال مالیات صنایع را نادیده بگیرد/ دولت آوار رکود خود را با افزایش مالیات بر سر بخش خصوصی ریخت
عدم پرداخت مطالبات یک‌سال گذشته صنایع لبنی / تمامی قراردادها یک‌طرفه و به سود بانک تنظیم می‌شود
کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش گریبانگیر واحدهای فولاد/ واردات دیگر توجیه ندارد
دولت به‌ جای گرانی کالا راهکار اساسی ارائه دهد/ افزایش قیمت به نفع تولید نیست
کلینیک بررسی مشکلات واحد های مشکل دار ایجاد می شود
استان يزد مي تواند پايلوت خوبي در امر توليد انرژي خورشيدي در كشور باشد
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <