عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


جهانگیری: ایجاد مانع در مسیر فعالیت بخش خصوصی مغایر با منافع ملی است
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/2

معاون اول رییس جمهوری گفت که ایجاد مانع در مسیر فعالیت بخش خصوصی و کند کردن حرکت آن، اگر نگوییم خیانت بار است، می توانیم بگوییم که در تضاد با منافع ملی است.

اسحاق جهانگیری که برای افتتاح چند پروژه عمرانی، تولیدی و صنعتی همراه جمعی از مسئولان عالی دولت به البرز سفر کرده است، در آیین افتتاح صنایع غذایی آبا طعم پرشین در شهرک صنعتی نظرآباد استان البرز افزود: یکی از کارهایی که برای توسعه ایران باید انجام دهیم این است که بخش خصوصی به معنای واقعی میدان دار توسعه باشد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: باید فضای کشور را به فضایی تبدیل کنیم که هر ایرانی علاقه مند برای سرمایه گذاری در کشور ترغیب شود. البته نه تنها ایرانی علاقه مند بلکه هر خارجی که در منطقه بخواهد سرمایه گذاری کند انتخاب اول آن ایران باشد.

وی با بیان اینکه برخی مسائل کشور را بزرگ جلوه می دهند و اظهار می کنند که قابل حل نیست، تاکید کرد: این مسائل حل شدنی است و مسئولین کشور باید فضا را امن کنند تا سرمایه گذار بتواند سرمایه گذاری کرده و این فرهنگ باید در کشور شکل بگیرد.

معاون اول رییس جمهوری گفت: سرمایه گذار باید بتواند با دنیا کار کند و تکنولوژی و منابع مالی وارد کند و این ها یک سری سیاست گذاری ها می خواهد تا شرایط توسعه ای کشور را فراهم کند و انشالله این اتفاق خواهد افتاد و سیاست ها را باید اصلاح کنیم و متناسب با پیشرفت کشور حرکت کنیم.

جهانگیری افزود: مجلس، دولت و قوه قضاییه باید دست به دست هم دهند تا کشور را به پیشرفت برسانند.

معاون اول رییس جمهوری اظهار کرد: استان البرز، استانی صنعتی است که به فضل الهی بخش قابل توجهی از صنعتگران توانمند کشور در این استان در حال فعالیت هستند و این استان در بخش کشاورزی خصوصا محصولات باغی از رتبه بالایی برخوردار است.

جهانگیری گفت: نزدیکی استان البرز به تهران به معنای این است که منطقه جمعیتی بزرگی در این دو استان قرار دارد که جمعیتی حدود 15 میلیون نفر ساکن هستند که از جمعیت خیلی از کشورهای دنیا بیشتر است و مسائل مشترکی دارند که باید به صورت مشترک به آن ها پرداخته شود.

وی افزود: آنچه مهم است این است که باید به دنبال توسعه ایران باشیم و به ایران توسعه یافته، پیشرفته و مدرن فکر کنیم؛ وظیفه هر نیروی علاقه مند به نظام و کشور است که تلاش کند فرزندان این کشور آینده خوبی داشته باشند.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به واحدی که امروز به بهره برداری رسید و اینکه چه تعداد از این واحدها با سرمایه گذاری دولت می توان راه اندازی کرد، گفت: آیا با ایجاد 100 نمونه از این واحدها مشکل اشتغال کشور حل می شود یا اینکه باید زمینه ای فراهم کنیم تا شاهد سرمایه گذار در کشور باشیم و سرمایه گذار بداند که منابع خود را می تواند سرمایه گذاری کند.

وی ادامه داد: صنایع غذایی همواره 100 درصد در اختیار بخش خصوصی بوده و بر مبنای رقابت شکل گرفته است و وقتی رقابتی شد می داند که چگونه خود را اداره و در تعامل با بازار بین الملل و حساسیت های داخلی خود را هدایت کند.

در پایان این مراسم پروانه این صنایع غذایی توسط معاون اول رییس جمهوری به سرمایه گذار این صنایع غذایی اهدا شد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به ماه بهمن ادامه داد: این ماه، ماه پیروزی و به اثبات رسیدن قدرت ملت ایران در استقرار انقلاب اسلامی است.


منبع خبر: ایرنا
تعداد مطالعه 92 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
گام جدید در هم‌ صدایی بخش‌ خصوصی: خانه تشکل‌ های اتاق بازرگانی تهران افتتاح شد
اطلاعات تراکنش‌های بانکی به دست سازمان مالیاتی نرسید
یورو مبنای گزارش های مالی در ایران
پیام تبریک رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت به مناسب بزرگداشت روز خبرنگار
ترخیص نسیه کالا از گمرکات برای بنگاه‌های تولیدی
بررسی دلایل جا ماندن صادرات از واردات
۴ دلیل گرانی خودرو از نگاه فروشندگان
نحوه ثبت سفارش کالا و چگونگی تخصیص ارز در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
پیشنهاد مشروط کاهش سود تسهیلات صنعتی
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک: وقتِ مدیریت جهادی است ولی برخی مدیران اراده حل مشکل ندارند
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <