عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


صنعتگران کشور مراودات بین‌المللی خود را به سختی انجام می‌دهند
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/2

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی با بیان "امروز صنعتگران کشور مراودات بین المللی خود را به سختی انجام می‌دهند"، گفت: در انتقال پول، خرید و فروش کالا و حتی انتقال تکنولوژی با مشکلات متعددی روبرو هستیم.

ابوالفضل روغنی، با ابراز "با گذشت دو سال از اجرایی شدن برجام شاهد اتفاقات مناسبی برای توسعه صنعت و جذب سرمایه گذاری در کشور نبوده‌ایم"، اظهار داشت: انتظارات مقام معظم رهبری، مردم و حتی هیئت دولت از امضای برجام گشایش‌های زیادی در تمام حوزه‌ها بود، اما متأسفانه بدعهدی آمریکا عاملی شد تا شرکت‌ها نگران منافع خود شده و حاضر به همکاری با ایران نباشند.

وی با بیان اینکه تغییرات ریاست جمهوری در آمریکا نیز عاملی شد تا اهداف برنامه ریزی شده در برجام با کارشکنی‌های بسیاری روبرو شود، افزود: امروز نیز موضع‌گیری‌های آمریکا نشان می‌دهد که هنوز اجرای برجام در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی در ادامه با اعلام اینکه حتی امروز شروط مختلفی را در برجام مطرح می‌کنند، گفت: امروز صنعتگران کشور مراودات بین المللی خود را به سختی انجام می‌دهند و در انتقال پول، خرید و فروش کالا و حتی انتقال تکنولوژی با مشکلات متعددی روبرو هستیم.

روغنی تصریح کرد: در دوران تحریم ایران همکاری خوبی با کشور چین داشت، اما اخیراً دولت چین گویا با توافقاتی که با آمریکا انجام داده فشارهای سنگینی برای صنعتگران ایران اعمال می‌کند؛ به نحوی‌که شرایط سخت‌تر از گذشته شده است.

وی با اشاره به اینکه بانک‌های اروپایی هنوز نگران تعامل خود با ایران هستند، اظهار داشت: شرکت‌های خارجی نیز با ملاحظه کاری با ایرانیان رفتار می‌کنند که همین امر عاملی شده تا نتوانیم به توفیقات خوبی بعد از امضای برجام دست پیدا کنیم.

این عضو اتاق بازرگانی ایران با تأکید براینکه برجام توافق خوبی است به شرط آنکه به صورت کامل اجرایی شود، گفت: اخیراً ایتالیایی‌ها مذاکراتی را برای سرمایه گذاری 5میلیارد دلاری در ایران انجام داده‌اند، اما تا اجرایی شدن این موضوع فاصله زیادی وجود دارد.

روغنی با اعلام "برای توسعه و  پیشرفت صنعت کشور نیازمند یک راهکار اساسی هستیم"، افزود: امروز بیکاری و رکود در صنعت کشور غوغا می‌کند که برای این موضوع باید یک تصمیم اساسی گرفته شود.


منبع خبر: تسنیم
تعداد مطالعه 18 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
طرح ابلاغ الکترونیکی احکام مطالباتی کارفرمایان
۹۰ درصد تخفیفات اصناف غیرواقعی است
برگزاري همايش صنعتگران و كارآفرينان خانه صنعت و معدن استان يزد با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي
اصلاح فرآیند‌ برخی‌ مجوزهای کسب و کار/ تصویب برخی آیین‌نامه‌های قانون رفع موانع تولید
هم اندیشی صنعتگران و معدنکاران با نماینده مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی
آمار متناقض در نرخ رشد صنعت/ فقط ۱۰ درصد وامها صرف توسعه صنایع شد
طرح « بهنگام سازی اطلاعات پایه ای کارگاه های صنعتی کشور - 1395»
برگزاری جلسه هم اندیشی و جمع بندی مشکلات واحدهای شیمیایی و سلولزی
نصب فیلترهای ضدآلایندگی در صنایع یزد
فراخوان مشارکت در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران-کابل،افغانستان
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <