عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


صنعتگران کشور مراودات بین‌المللی خود را به سختی انجام می‌دهند
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/2

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی با بیان "امروز صنعتگران کشور مراودات بین المللی خود را به سختی انجام می‌دهند"، گفت: در انتقال پول، خرید و فروش کالا و حتی انتقال تکنولوژی با مشکلات متعددی روبرو هستیم.

ابوالفضل روغنی، با ابراز "با گذشت دو سال از اجرایی شدن برجام شاهد اتفاقات مناسبی برای توسعه صنعت و جذب سرمایه گذاری در کشور نبوده‌ایم"، اظهار داشت: انتظارات مقام معظم رهبری، مردم و حتی هیئت دولت از امضای برجام گشایش‌های زیادی در تمام حوزه‌ها بود، اما متأسفانه بدعهدی آمریکا عاملی شد تا شرکت‌ها نگران منافع خود شده و حاضر به همکاری با ایران نباشند.

وی با بیان اینکه تغییرات ریاست جمهوری در آمریکا نیز عاملی شد تا اهداف برنامه ریزی شده در برجام با کارشکنی‌های بسیاری روبرو شود، افزود: امروز نیز موضع‌گیری‌های آمریکا نشان می‌دهد که هنوز اجرای برجام در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی در ادامه با اعلام اینکه حتی امروز شروط مختلفی را در برجام مطرح می‌کنند، گفت: امروز صنعتگران کشور مراودات بین المللی خود را به سختی انجام می‌دهند و در انتقال پول، خرید و فروش کالا و حتی انتقال تکنولوژی با مشکلات متعددی روبرو هستیم.

روغنی تصریح کرد: در دوران تحریم ایران همکاری خوبی با کشور چین داشت، اما اخیراً دولت چین گویا با توافقاتی که با آمریکا انجام داده فشارهای سنگینی برای صنعتگران ایران اعمال می‌کند؛ به نحوی‌که شرایط سخت‌تر از گذشته شده است.

وی با اشاره به اینکه بانک‌های اروپایی هنوز نگران تعامل خود با ایران هستند، اظهار داشت: شرکت‌های خارجی نیز با ملاحظه کاری با ایرانیان رفتار می‌کنند که همین امر عاملی شده تا نتوانیم به توفیقات خوبی بعد از امضای برجام دست پیدا کنیم.

این عضو اتاق بازرگانی ایران با تأکید براینکه برجام توافق خوبی است به شرط آنکه به صورت کامل اجرایی شود، گفت: اخیراً ایتالیایی‌ها مذاکراتی را برای سرمایه گذاری 5میلیارد دلاری در ایران انجام داده‌اند، اما تا اجرایی شدن این موضوع فاصله زیادی وجود دارد.

روغنی با اعلام "برای توسعه و  پیشرفت صنعت کشور نیازمند یک راهکار اساسی هستیم"، افزود: امروز بیکاری و رکود در صنعت کشور غوغا می‌کند که برای این موضوع باید یک تصمیم اساسی گرفته شود.


منبع خبر: تسنیم
تعداد مطالعه 57 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
کاهش ۵ درصدی مالیات تولید درصورت موافقت دولت و مجلس
پیام نوروزی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد
شرایط جدید پرداخت بدهی معوق تولیدکنندگان به بانک‌ها
دبیرکل خانه صنعت: ما تولیدکننده‎ها می‎جنگیم و زندان می رویم ولی به کانادا فرار نمی‎کنیم
ضرورت کاهش قیمت تمام‌شده تولید
نیاز ۵/ ۲ میلیارد دلاری صنعت نساجی برای تامین نیاز داخل
بررسی دلایل جا ماندن صادرات از واردات
وزیر صنعت اعلام کرد: مالیات بر ارزش افزوده مانع جدی تولیدکنندگان
جزئیات تولید کالاهای صنعتی و معدنی در ۸ ماهه امسال + جدول
اتاق ایران با بررسی تجارب استرالیا، هند و کره‌جنوبی پیشنهاد داد: راه نجات از معضل نیمه‌تمام‌ها
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <