عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


۹۰ درصد تخفیفات اصناف غیرواقعی است
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/11/1

رئیس اتاق اصناف تهران ۹۰ درصد تخفیف‌های اصناف در بازار کشور را غیرواقعی خواند و گفت: باید اتحادیه‌ها را در روند قیمت‌گذاری کالاها در کشور دخیل کرد.

علی فاضلی امروز در حاشیه اجلاس تشکل‌های اتاق اصناف تهران با بیان اینکه ایمن‌سازی در شهر تهران امری مهم و ضروری است اظهار کرد: حدود 60 تا 80 درصد بافت فرسوده تهران در بخش تجاری فاقد مسائل ایمنی است اما این معضل با تعامل شهرداری تهران قابل حل است.

وی افزود: اکنون در اقتصاد کشور معضلی شاهد هستیم که 750 واحد صفنی بدون پروانه فعالیت می‌کند؛ در حالی که براساس برنامه پنجم دولت مکلف بود از سال 92 آنها را سازماندهی کند این کار را انجام نداده است و در شهر تهران نیز 71 هزار واحد صنفی بدون پروانه فعالیت می‌کنند که وضعیت آنها تعیین تکلیف نشده است.

شهرداری تهران پدیده زشت دست‌فروشی را باید ساماندهی کند

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: در شهر تهران همچنین پدیده زشت دست‌فروشی را در کنار خیابان و معابر شاهد هستیم که شهرداری تهران برای ساماندهی آنها اقدام می‌کرد.

فاضلی تصریح کرد: نظر من آن نیست که دست‌فروشان را باید جمع‌آوری کرد، اما شهرداری مسئولیت ساماندهی آنها ساماندهی کند.

وی گفت: در بخش خدمات اصناف با تورم بنگاه‌های صنفی روبرو هستیم به طوری که در اجرای هر 6 خانواد یک واحد صنفتی وجود دارد در حالی که این رقم در کشورهای دیگر 38 خانوار به اعضای یک بنگاه است.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: شیرینی و حلاوت باید به سمت تولید در کشور حرکت کند اما با توجه به اینکه تسهیلات و شرایط تولید در کشور فراهم نمی‌شود وام‌های 18 درصدی پرداخت می‌شود و در نهایت تولید توجیه ندارد نظام دست‌فروشی نیز رونق پیدا می‌کند.

فاضلی در واکنش به اظهارات شهردار تهران درباره غیرواقعی بودن تخفیف‌های که توسط اصناف داده می‌شود گفت: ما نمی‌توانیم تخفیفاتی مانند کشورهای اروپایی به مردم بدهیم؛ نیروهای کنترلگر توسط دولت در بازار وجود دارد که این امر خود یک عارضه است و در حالی که چیزی به عنوان مشکل تامین کالا نداریم اتحادیه‌ها (در بحث قیمت‌گذاری) کنار گذاشته می‌شوند و دولت می‌خواهد خود را مطرح کند.

90 درصد تخفیفات اصناف غیرواقعی است

وی افزود: همین امر باعث می‌»شود که 90 درصد تخفیفات در بازرا توسط اصناف داده می‌شود غیرواقعی باشد و تنها 10 درصد آن واقعی به نظر می‌رسد.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اتاق اصناف نیروی کامل برای کنترل بازار را ندارد زیرا علاوه کمبود تعداد نیروی حق بازرسی آنها نیز دو سال است از خزانه دولت پرداخت نشده است.


تعداد مطالعه 17 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
نرخ مالیات بر عملکرد در سال آینده کاهش خواهد یافت
رایزنی مالیاتی نعمت‌زاده با طیب‌نیا/ استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات
بار افزایش نرخ ارز روی دوش صنایع استان یزد
ایجاد دهکده نساجی کشور در یزد
قوامی: 67 درصد بار تکفل مالیاتی بر دوش تولید و صادرکنندگان است
رفع نسبی مشكلات بانكی و صادراتی در يزد/ كار احداث شهرك نساجی از سر گرفته شود
برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تخصصی ماشین آلات و محصولات نساجی در یزد
توقف یک ماهه تولید برخی کارخانه‌های نساجی به دلیل رکود بازار
ثبت برند تجاری واحدهای صنعتی
تسویه بدهی ارزی بخش‌خصوصی/ رفع موانع تولید روی میز شورای نگهبان
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <