عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


مقام مسئول کارگری مطرح کرد: راهکارهای تامین بودجه اشتغال در سال آینده
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/10/23

یک مقام مسئول کارگری به جای افزایش قیمت حامل‌های انرژی، واگذاری بنگاهها به بخش خصوصی و درآمدهای مالیاتی را برای تامین بودجه اشتغال به دولت پیشنهاد کرد.

داوود امیری ، اظهار کرد: اگر دولت می خواهد برای اشتغال سرمایه‌گذاری کند باید راه حل‌های دیگری غیر از افزایش قیمت سوخت و گازوییل را درنظر بگیرد.

او ادامه داد: در شرایط کنونی باید از محل درآمدهای مالیاتی، فروش نفت و محصولات نفتی و پتروشیمی درآمد متصور شویم و در بخش اشتغال سرمایه‌گذاری کنیم. واگذاری بنگاههای دولتی به بخش خصوصی و تلاش برای خصوصی سازی واقعی نیز می‌تواند درآمدهای دولت را افزایش دهد.

نایب رئیس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی افزود: اگر دولت اراده جدی برای مبارزه با قاچاق کالا داشته باشد می‌تواند از این طریق، اشتغال را رونق و فرصتهای شغلی را افزایش دهد و بازار مصرف و تقاضا را مدیریت کند.

امیری تصریح کرد: به دلیل آنکه منابع درآمدی دولت کاهش یافته و دخل وخرج دولت نمی‌خواند، افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال ۱۳۹۷ را مطرح کرده است.

او ادامه داد: آنچه مسلم است افزایش قیمت حامل‌های انرژی، تاثیر منفی بر تورم و گرانی در بازار کار می‌گذارد. زمانی بار تورم را تحمل می‌کنیم و در کنارش روی اشتغال سرمایه‌گذاری می‌کنیم، ولی نمی‌توانیم این مساله را نادیده بگیریم که وقتی با حجم گسترده قاچاق در کشور مواجهیم اگر هزینه تولیدمان بیشتر شود تولید هم متضرر و راکد می‌شود.

به گفته این مقام مسئول کارگری با رکود تولید در کشور مشاغل موجود هم از دست خواهند رفت و اگر سرمایه‌گذاری منجر به اشتغال هم داشته باشیم با اشتغال از دست رفته در نقطه سر به سر قرار خواهند گرفت.


منبع خبر: ایسنا
تعداد مطالعه 39 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
صندوق حمایت از کارآفرینان در یزد راه‌اندازی شود
مدل اندازه گیری نرخ کیفیت محصولات طراحی می شود
آیا بسته ضدالتهاب دلار در راه است؟
تسهیلات بانکی تنها راه خروج صنعت از رکود
در راستاي حمايت از توليد كنندگان گام برداريم
دولت به‌ جای گرانی کالا راهکار اساسی ارائه دهد/ افزایش قیمت به نفع تولید نیست
بررسی دلایل جا ماندن صادرات از واردات
راه خروج اقتصاد ایران از رکود اصلاح نقش نظام بانکی است
امیدواری صنعت به بسته خروج از رکود
امضای تفاهم نامه همکاری مابین خانه صنعت ، معدن و تجارت استان یزد و پارک علم و فناوری یزد
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <