عناوین خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


کاهش سود تسهیلات تولید با جراحی نظام بانکی / انتظارت بخش تولید محقق نشده است
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1396/10/18

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: سال‌ها است که در حوزه تولید و اشتغال، رفع موانع تولید و مشوق‌ها آمده‌اند تا کمک کنند اما انتظاری که از تولید وجود دارد محقق نشده است.

سیدجواد حسینی‌کیا ، در خصوص بالا بودن سود تسهیلاتی بانکی به واحدهای تولیدی، اظهار داشت: اگر بخواهیم به تولیدی فکری کنیم که ما را نجات دهد باید سرمایه‌گذاری ما منجر به تولید، تولید فروش داشته باشد، فروش با سود همراه باشد و در آخر سود باعث پرداخت مالیات شود تا بگوییم سرمایه گذاری صحیح صورت گرفته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از مالیات تبدیل به قدرت خرید مردم و بخشی دیگر تبدیل به سرمایه‌گذاری می‌شود که به چرخه تولید برمی‌گردد، گفت: در این زمینه باید بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تولیدکنندگان قراردهیم تا کالای نهایی ارزان تولید شود، تولید ارزان قدرت صادرات محوری پیدا می‌کند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه با ایجاد قدرت صادرات محوری باید بتوانیم تسهیلات صادرات را فراهم کنیم، وضعیت مالیاتی و بیمه‌ای را متناسب در نظر بگیریم و بر کیفیت محصولات نیز نظارت کنیم تا قدرت رقابت‌پذیری داشته باشد، ادامه داد: در این عرصه باید در کشور فرهنگ سازی کنیم تا از تولیدات داخلی بیشتر استفاده شود.

وی در خصوص اینکه آیا می‌توان سود تسهیلات واحدهای تولیدی را در بودجه اصلاح کرد یا نیازمند اصلاح ساختار نظام بانکی است، اظهار داشت: این مسئله نیازمند اصلاح نظام بانکی است، تا زمانی که نظام بانکی برای اصلاح اراده نکند هر میزانی که برای این مسئله بودجه در نظر بگیریم بودجه را هدر می‌دهیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه سال‌ها است که در حوزه تولید و اشتغال، رفع موانع تولید و مشوق‌ها آمده‌اند تا کمک کنند اما انتظاری که از تولید وجود دارد محقق نشده ، خاطرنشان کرد: باید در این بخش جدی‌تر عمل کرد و نظام بانکی را جراحی کنیم.


منبع خبر: خانه ملت
تعداد مطالعه 39 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
استفاده از کالای داخلی به فرهنگ جامعه تبدیل شود/ تشکیل کارگروه رفع موانع تولید در استان‌ها
مزیت نسبی اولویت اول بنگاه های رقابتی
رفع نسبی مشكلات بانكی و صادراتی در يزد/ كار احداث شهرك نساجی از سر گرفته شود
ماموریت جدید جهانگیری به وزارت صنعت/ بخش نساجی باید ساماندهی شود
اوضاع صنعت ۲ ماه دیگر بهتر می‌شود
اصلاح طرح معافیت مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی
ناکافی بودن اعتبارات در نظر گرفته شده برای کمک به معادن استان
گزارش تصویری مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن یزد
جلسه همفکری و هم اندیشی هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت با مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان
امضای تفاهم نامه های همکاری بین خانه صنعت و ایمیدرو
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <